KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17012005

nr 1701 2005

Olavi Laine

(1922-1983), Finland

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 86x73 cm

Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.

Utrop:

1.800 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 12 maj 2025
kl 20:56:35

  • Tema

Olavi Laine

Läs mer om Olavi Laine